Zdrowe odżywianie? Warto!

tommatoNiestety dziś już coraz mniej ludzi na świecie, zadaje sobie pytanie: „ Dlaczego warto się zdrowo odżywiać? ” Pytanie to, z pozoru proste, ma niezmiernie wiele członów, które należałoby zgłębić, nim w pełni poznamy na nie odpowiedź. Rzecz leży jednak również i w nas samych. Jak każdy człowiek, mamy swoje własne, indywidualne przyzwyczajenia, których niekiedy zmieniać nie chcemy. Nic w tym dziwnego, albowiem to właśnie czyni nas ludźmi – różnimy się od siebie.

Zdrowe odżywianie może więc nas w ogóle nie interesować. Po prostu nam ono nie leży i źle się czujemy z myślą, że cały dzienny plan, należałoby układać pod posiłki, które konsumować trzeba w określonych porach. Ponadto trzeba stosować się do określonych proporcji i myśleć cały czas o tym, co jest zdrowsze. Co wolno mi jeść, a czego nie.

 

Jest to jednak i na szczęście tylko jedna strona medalu, który świetnie prezentuje się z drugiej strony. Odpowiedź na pytanie „ Dlaczego warto się zdrowo odżywiać? ” może wyglądać również znacznie ciekawiej Zdrowa żywność nie musi być wcale przykrym obowiązkiem, który opisany został chwilę temu. Zdrowe i ekologiczne jedzenie nie musi nam się wcale kojarzyć z bezsmakową papką, którą jemy tylko dlatego, aby zachować figurę, czy też poprawić pracę jelit. Cały urok tkwiący w zdrowym odżywianiu się odpowiednimi produktami spożywczymi tkwi w tym, że dzięki takim sposobie życia, stajemy się weselszymi i bardziej odpornymi nie tylko na choroby, ale również na stres związany z codziennymi problemami.

Zdrowa i ekologiczna żywność, dostarcza naszemu organizmowi całe mnóstwo niezbędnych witamin, które pozwalają nam utrzymać nie tylko ciało, ale również i umysł w nienagannym stanie! Dlaczego więc nie spróbować takiego stylu żywieniowego, który przynosi nam tak wiele korzyści?

Co ciekawe, wśród ludzi nie stosujących się do zasad zdrowego odżywiania, panuje właśnie przekonanie, iż jest on wyjątkowo uciążliwy i niesmaczne. Jest to chyba jeden z większych zabobonów, jaki można dostrzec w zdrowym odżywianiu.

W istocie rzeczy to, czy nasza kuchnia nam samym smakuje, czy też nie – zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Jesteśmy przyzwyczajeni do odpowiednich przypraw, to fakt. Nie znaczy to jednak, iż nie możemy ich stosować w połączeniu z ekologiczną żywnością!

Reklamy

2 responses

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s